הרצאות בחיפוקס - להנות ולהרוויח

חיפוקס מארח הרצאות איכותיות של טובי המפתחים הישראליים בתחומי הלינוקס והתוכנה החופשית מאז שנת 1999 ברציפות. אם יש נושא מענין שברצונכם לדבר עליו, אנו נשמח לשמוע!

צרו קשר עם רשימת הדיוור של חיפוקס כדי לדון בהרצאות עתידיות אפשריות. אנחנו גם לוקחים הזמנות...

אורכה של הרצאת חיפוקס הינו לכל היותר שעתיים, כולל 10 דקות הפסקה. אם לא ניתן לכסות את הנושא בפירוט מספיק בפגישה אחת, ניתן להקדיש לנושא מספר פגישות.

כל ההרצאות בחיפוקס פתוחות לקהל הרחב, חינם אין כסף. ההרצאה מפורסמת במקומות הבאים:

עזרי ההדרכה הזמינים כוללים מקרן, מחשב המחובר (בדרך כלל) לאינטרנט, ואפשרות לחיבור מחשב נייד. גם לוח לבן מחיק נמצא במקום. אם יש צורך במחשב נייד המריץ לינוקס, חברי המועדון ישמחו להשאיל אחד.

אולם ההרצאות ממוקם בתוך הטכניון, אשר מטיל הגבלות על כניסת רכב. אם יש לכם צורך באישור כניסה לרכב, אנא שלחו בדוא"ל ל- webmaster@haifux.org את הפרטים הבאים, לפחות יומיים לפני מועד ההרצאה:

הנחיות לשקפים

איך ליצור שקפים בפורמט HTML

HTML הוא פורמט פתוח בעל תקנים. השימוש בסטנדרטים מבטיח שכל דפדפן שרוצה לתמוך בהם, יוכל להציג את השקפים כראוי. דרך טובה לוודא שה-html שלכם אכם תקני, היא למקם כפתור "W3C check referer" בעמוד שלכם, כפי שמופיע בתחתית עמוד זה. הקלקה על הכפתור תבדוק את העמוד באופן אוטומטי. להלן נמנה כמה אפשרויות ליצור שקפים בפורמט html:

איך ליצור שקפים בפורמט פתוח תוך שימוש ב-LaTeX

ניתן להשתמש ב-LaTeX כדי ליצור שקפי PDF באיכות גבוהה מאד. המאמר שימוש ב-LaTeX ליצירת מסמכי PDF איכותיים בשביל האינטרנט מאת פ' ד' סטורי מהווה מבוא טכני טוב, ונותן עצות חשובות בקשר לבניית מסמך, שימוש אפקטיבי בצבע וכן הלאה.

הדרכים הנפוצות ביותר ליצירת מסמכי PDF מקבצי מקור ב-LaTeX הן:

הקלאסים הבאים ב-LaTeX שמושיים ליצירת מצגות:
slides
קלאס ליצירת שקפי מצגות, חלק מהפצת LaTeX הבסיסית. מספק פעולות בסיסיות, כולל overlay. תחת LaTeX 2.09 (הישן) היה צורך להריץ אותו תוך שימו בתוכנית נפרדת. SliTeX.
seminar
מספק יותר פונקציות מאשר קלאס ה-slides. תומך במעברים מונפשים בין שקפים. דוגמא של הקלט והפלט של seminar ניתן לראות בהרצאה 72.
prosper
קלאס שייעודו יצירת שקפי PDF אשר דומים במראם לתוכנית מסחרית מסויימת. התמיכה במעבירם מונפשים בין שקפים היא יותר ישירה מאשר עם seminar, אך התמיכה בעברית קשה יותר מכיוון שהקלאס מסתמך הרבה על פוסטסקריפט. הקלאס תלוי בחבילה pstricks, ולפיכך אינו עובד עם PDFLaTeX. יש לקלאס מדריך לימודי; דוגמא לקלט ולפלט של היתן לראות בהרצאה 63.
beamer
דומה בתפיסתו ל-prosper, אך מיועד לעבוד עם PDFLaTeX.

איך ליצור שקפים בפורמט פתוח באמצעות כלי הכנת מצגות גרפיים (WYSIWYG)

הפורמט הפנימי של הכלים של OpenOffice.org הוא פורמט פתוח, מכיוון שהתוכנה שכותבת את השקפים היא תוכנה חופשית.

איך ליצור שקפים בפורמט פתוח תוך שימוש בכלי מצגות לא-גרפיים

אם יש לכם הערות או תוספות לרשימה זו, אנא ספרו לנו.